2011. július 31., vasárnap

Hogyan váljunk szuperanyuvá?

1) Kérdezzük meg este hétkor a gyereket, hogy mit enne vacsorára.
2) Ajánljuk meg, hogy lehetne pl. gofri.
3) Vegyünk elő tojást, tejet, lisztet, cukrot, varázsdolgokat és egy csomó edénykét.
4) Dugjuk be a gofrisütőt.
5) Keverjük be a tésztát, adjuk hozzá a csodahozzávalót.
6) Süssük meg a gofrikat.
7) Szedjük fel a földről apa leesett állát.
8) Fél 8-kor mosogassunk el.

Hát ennyi kedveskéim! ;)





2011. július 25., hétfő

duzz

Kisfiam duzzog az eső miatt. Én meg próbálok rendet rakni az utóbbi napok letöltögetett cuccai között. Ilyenek jöttek a kezembe: Kalina, Paprika, RD és KPertiet papírok, pecsétek, mifenék. Aztán ez lett belőle:


(az inspiráció Sabee-tól van, ezt az oldalát lifteltem)

2011. július 21., csütörtök

Névnap

Kedves tábori segítőmnek, Nórinak névnapja volt. Itt láttam egy szupi kis videót egy aranyos kis album készítéséről, így kapóra jött az alkalom, hogy kipróbáljam. Ortodox hagymások bocsássák meg nekem, hogy semmi cuccom nem volt hozzá csak kartonra nyomtatott digiháttér, olloó, kétoldalú ragasztó és mindenféle szalagok meg vickekvackok. :) Felüdítő volt manuálisan készíteni! Próbáljátok ki, nem nehéz, ée ezek a rejtekzsebek annyira cukik! :)






2011. július 19., kedd

Nahát!

Nézzétek csak, mit csináltam véletlenül! (Laurence Designs_Chanse Free Kitjéből, ami a Digitalcreán gyűjthető össze)

2011. július 18., hétfő

Tábori utolsó nap

Most, hogy jön végre egy kis hűvösebb fuvallat megírom ezt a bejegyzést (aztán húzok Lightmen-t nézni!)
Pénteken a reggel nagyon vicces volt. Én utálok korán kelni, főleg úgy, ha nem magamtól ébredek, most mégsem voltam ideges, még kialvatlannak sem éreztem magam! 6kor... Amikor a drága dedek MÁR egy órája ébredeztek... Mire a reggeli 8kor elkezdődött, már felöltöztek, elrakták az ágyakat, futkostak egy sort, összevesztek és kibékültek.
Bemelegítésül csupa vicces játék volt, mint pl. az evolúciós, ahol kő-papír-ollóval kell eldönteni, hogy melyik tojás léphet egyet és válhat csirkévé; közülük ki lehet madár, és a végén kikből lesz szupermen! :D



Az esti kincskeresést délelőttre halasztottuk, de így is izgi volt. A csoportkép még előtte készült.



A drámás rész összefoglalásául plakátokat kellett a képzeletbeli kiállításhoz készítenük. Rajta van minden, ami interaktív ötletük csak volt!!



Az asztalra a plakátok alá elhelyeztük a hét kézműves termését; nagyon hatásosan nézett ki!



Már csak a pólófestés és az oklevelek kiosztása volt hátra, aztán elszéledtek. De mindegyikük megkérdezte:
Jövőre mi lesz a téma??



2011. július 17., vasárnap

Tábor4

Véget ért, lassan ki is pihenem magam, aztán 2 hét múlva jönnek a kicsik... :)
No, lássuk. Negyedik nap reggel; szokásos bemelegítés. Most épp együttműködő, valamint a térrel operáló játékok. Na meg csapatonként minél több darab lego összegyűjtése: egyszerre csak egyet lehet kivenni és elvinni. Kedvenc, mert nem csalnak, és kidöglenek tőle. :) Ráadásul az összegyűjtögetett darabokból időre piramist kell építeni.






Délelőtt forgatókönyvet kellett írniuk a Parancsolatok című filmhez, aminek a témája az engedetlenség következményei, a szabályok, törvények hatásai a közösségre.
A délutáni kézművesen pedig egyiptomi gipszmintákat festettek ki, tök nagy lelkesedéssel, pontossággal. Utánanéztek a könyvekben a szineknek, hosszan pepecseltek.



A csütörtök estét alig vártuk, hiszen most először a táboraink történelmében ottalvós bulit hirdettünk nekik. Jöttek is vissza hálózsákokkal fölszerelkezve, és álltunk neki közösen az eredeti egyiptomi vacsora elkészítésének. A lányok gömbölygették a falafel golyókat, a fiúk aprították a zöldséget a salátába, aztán mikor már a melegtől nem bírták tovább, önként labdacicázni kezdtek az udvaron. :)
Engem egyedül hagyva a csutkákkal, késekkel, deszkákkal.





Mire elkészült a vacsi, sötét lett kint. Kicsit féltünk, vajon hogy reagálnak a gyerekek a falafelre, ami tk. babpüré hagymával, fúszerekkel, lisztbe-tojásba forgatva és kisütve.
Imádták!! :D



Este közösen megnéztük az Egyiptom hercegét: szájtátva figyelték, és bizony jöttek a kételkedő hangok: az Isten megöl ennyi embert?...



11kor volt villanyoltás, fél2kor már mind szuszogott. Addig mi söröztünk, dumáltunk és bámultuk a teliholdat!

(most muszáj kimennem a sajátjaimmal medencézni, a péntekit kicsit később olvashatjátok!)

2011. július 14., csütörtök

Tábor3


múmiafogócska összekötött lábakkal :)


Anubisz??


Távirányított írnok (az egyik látja a hieroglifát, a másiknak elmondás alapján kell leírnia)


Te melyik isten oltalma alatt állsz? - Egyiptomi horoszkóp


"Körülötte forog a világ..."


Mancala (igen, Maja) babokkal


Amikor a táborozók nem tudnak helyet változtatni!!! :D



Hieroglifa névkártyák

2011. július 12., kedd

Második nap

Ma sem volt hidegebb... :)
Fényképes beszámoló következik:
Reggeli bemelegítés: skarabeusz fogó. (találtam az elnevezést, de nem volt hozzá leírás. De drámatanár nemijed meg, kitalál a címhez egy játékot) :) Tehát van a skarabeusz: áll egy gyerekből négykézláb, és egy másikból, aki a hátán kapaszkodik. Ők a fogó. Csak az alsó gyerek kezével lehet elfogni a bogárkákat, akik négykézláb másznak. Amint elkapta őket a skarabeusz, hátukra fordulva kapálóznak. Vicces volt. Én különösen élveztem - a fényképező mögül.


A másik bemelegítőgyakorlat karakterépítés volt. Három csoportban három képen lévő személyről (illetve 4ről, mert az egyiken egy pár volt) kellett kitalálni, ki ő, milyen mozdulat jellemzi, mi előzi meg és követi ezt a megörökített pillanatot, illetve erről egy naplóbejegyzés készítése. /köszönet az ötletért Ritusnak, az okos füzetből/
Naaagyon jók lettek, mutatom a képeket is, ami alapján dolgoztak:
Az első egy fiatal lány, aki a szedett virágokat a fáraónak ajándkozza, aki ezért mesésen megjutalmazza.



A második egy földműves; vizet húz öntözéshez. Hirtelen megjelennek az adószedők, és a pénzét követelik.


A harmadik pedig a fáraó és neje, akik egy alattvalótól halat kapnak, a fárané boldogan kínálja, de a fáraó elhárítja, mert múltkor is majdnem megfulladt egy szálkától.


Tízórai után az egyiptomi teremtéstörténet részleteit átböngészve kellet kreatív tervet kieszelniük arra, hogyan lehetne megvalósítani egy kiállításon ezt a történetet. Elmondom, mi történne a múzeumban szerintük:
A látogatók belépnek egy teljesen sötét terembe, ahol csak vízcsobogás hallatszik. Lassan homályos derengés kezdődik, majd megpillantjuk a lótuszt a vizen, amelynek nyíló szirmai közt megszületik a napgyermek. Amint kinyitja a szemét, a teremben vakító világosság lesz.
Ebből a világosságból, a Napból egy óriási vízcsepp (Tefnut a nedvesség istennője) indul el, és erős szél is támad (Su, alég istene), amint összekeverednek, lent megpillantjuk a földet(terepasztal) és fölötte a csillagos eget. (Melyek e két elem gyermekei).
Egy másik helységbe érünk, ahol egy földgöm függ középen. Beszállunk a Napbárkába, és eljutunk a horizontig. Útközben meg kell keresnünk két istenszobrot. Ha sikerül, át szállhatunk a másik bárkába, ami a Föld másik oldalán halad. Itt pedig képeket kell csoportosítanunk: növényeket, állatokat és szörnyeket.
Idemásolom az eredetit is, ugorjon, akit nem érdekel, de szerintem tanulságos:
AZ EGYIPTOMI TEREMTÉSTÖRTÉNET
Kezdetben nem volt sem ég, sem föld, sem élők, sem holtak nem voltak, az alkotó és romboló elemek is dermedt tétlenségben nyugodtak Nun isten örvénylő mélyén. Nun volt az őselem, az ősvíz formájában létező istenlény. Az ő alkotórészeiből keletkezett a mindenség. Az ősvíz tükrét sűrű sötétség borította, mert a fény szent forrása is Nun keblében pihent. És az istenek létrehozója, a hatalmas Nun megteremtette a napvilágot. Az ősvíz színén zsenge csíra bukkant elő, és hamarosan kecses, sok színben pompázó lótuszvirággá nőtt. A világ áttetsző, zárt kelyhéből sejtelmes fény derengett, szirmai lassan kibomlottak, és egy tündöklő gyermek bújt ki belőle. Nun életre keltette Nefertumot, a napgyermeket. Nefertum felnyitotta szemét, a sötétség eloszlott, s a világot beragyogta az éltető fény.
A virágbölcsőjéből kiemelkedő napgyermek körültekintett, s a végtelen vízen egy cseppnyi hely sem akadt, ahol lábát megvethette volna. Ekkor a mélyből előhívta az őshalmot. Kilépett a szilárd talajra, és megteremtette Maatot, a mindenség törvényét, az igazság istennőjét, a holtak szívének túlvilági bíráját. A napisten megpillantott egy karcsú, négyszögletes kőoszlopot, a Benbent, az obeliszk ősmintáját. Felkapaszkodott a csúcsára, körülnézett, és látta, hogy egyedül van. Heper, a felkelő nap ekkor bűvös hatást gyakorolt tulajdon szívére, és létrehozta Sut, a lég istenét, és Tefnutot, a nedvesség istennőjét. Su és Tefnut szerelméből született Geb, a föld és Nut, a mennybolt.

Majd következett még egy interaktív ötlet kidolgozása: egy csoportnak menükártyát kellett terveznie gazdagoknak és szegényeknek, egy másik egy piacot próbált bemutatni, a harmadik a divattal foglalkozott.
Itt a szépségszalon tervezése látható: lesz majd paróka próba, fürdés tejben, sminkelés, gyógynövény és kencebemutató.

A piacosok ötlete az volt, hogy a látogatók kvízkérdésekkel aranytallérokat szerezhetnek, mellyek -korabeli ruhát öltve- vásárolhatnak zöldséget, gyümölcsöt, kézműves termékeket egy valóban berendezett piacon e múzeum egy részében.

Ebéd után pedig a Mancala című tradicionális társasjáték szabályát tanultuk meg, és készítettünk is magunknak: tojástartóból, babbal. Eközben egyiptomi motívumos szalvétadekupázsolás is folyt kavicsra.





És köszönöm azoknak, akik végigolvasták ezt a mai beszámolót! :)